Porady prawne dla każdego

Niekiedy życie daje mocno w kość i zdarza się, że ludzie mogą zboczyć z prawej drogi na manowce. Nie zawsze to człowiek jest temu winien. Zdarza się, coraz częściej, że zrządzeniem losu człowiek staje na bakier z prawem, czy to jako poszkodowany, czy też jako sprawca. Nie ma tu mowy o skrajnych przypadkach napaści na bank czy kantor, lecz bardziej chodzi tu o zwykłe wykroczenia, na przykład drogowe – spowodowanie wypadku, porysowanie auta na parkingu galerii handlowej. Warto wiedzieć, gdzie w razie czego udać się po rzetelną poradę prawną.

Porada prawna – co to takiego?

Porad prawnych udzielają wykwalifikowani prawnicy, bądź radcy prawni, w tym między innymi porad prawnych udziela Kancelaria Rady Prawnego Rafał Walterowicz https://www.kancelaria-walterowicz.pl/doradztwo-prawne/

. Zazwyczaj zarówno prawnicy, jak i radcy prawni udzielają rzetelnych porad z każdej gałęzi prawa, lecz są także na rynku prawnicy oraz radcy, którzy specjalizują się w konkretnych dziedzinach prawa, na przykład w prawie: karnym, rodzinnym i spadkowym, gospodarczym, podatkowym czy prawie pracy. Bardziej specjalistyczna porada prawna, czyli taka, która odnosi się nie do ogólnych zagadnień prawa, lecz do konkretnej gałęzi prawa, może się okazać dla portfela sporym wydatkiem. Dla przykładu Kancelaria Rady Prawnego Rafał Walterowicz specjalizuje się w prawie podatkowym i z tej dziedziny udziela informacji dla swoich klientów. Głównymi klientami kancelarii są osoby prowadzące działalność gospodarczą, spółki i instytucje pożytku publicznego, takie jak fundacje, stowarzyszenia, a także osoby prywatne, które z jakiś powodów mają problem z organem podatkowym – urzędem skarbowym. Jednak należy wspomnieć też, że w większych miastach i gminach funkcjonują porady prawne bezpłatne. Z reguły są one organizowane przez władze miasta czy gminy na rzecz potrzebujących mieszkańców.

Bezpłatne porady prawne – dla kogo?

Jak już zostało wspomniane, w większości większych gmin i miast funkcjonuje coś takiego jak bezpłatne porady prawne. Nie są one jednak dla wszystkich. Nie każda kancelaria chce takich bezpłatnych porad udzielać, gdyż jest to dla nich mało opłacalne. Rzadko kiedy się bowiem zdarza, że osoba, która przyjdzie zasięgnąć bezpłatnej opinii zostanie klientem kancelarii. Powód? Z reguły takich osób nie stać, by porządna kancelaria mogła ich reprezentować.

Kancelaria Rady Prawnego Rafał Walterowicz z racji, iż reprezentuje głównie firmy, nie prowadzi doradca podatkowego w formie pro bono. Bezpłatne porady prawne skierowane są dla osób, których nie stać na doradztwo płatne. Należą do tej grupy, osoby bez stałych źródeł dochodów, osoby bezdomne, osoby z niskimi zarobkami w stosunku do średniej krajowej oraz osoby, którym z jakiś powodów w życiu się nie ułożyło.

Nieważne czy człowiek korzysta z płatnej czy też bezpłatnej porady prawnej, najważniejsze jest by osoba, która udziela informacji, była na tyle kompetentna, by pomóc człowiekowi wyjść z opresji, a nie pogłębić problem.

About Antoni Szymczak

Jestem doradcą podatkowym. Zajmuję się doradzaniem klientom w zakresie podatków. Pomagam im obliczyć podatki i udzielam porad w zakresie optymalizacji podatkowej. Pomagam osobom prywatnym oraz firmom w rozwiązywaniu problemów prawnych. Przygotowuję pisma, analizuję dokumenty i prowadzę negocjacje. Doradzam w sprawach cywilnych, gospodarczych, administracyjnych i karnych.