Czy brak wiedzy podatkowej może nas słono kosztować?

Doradca podatkowy zajmuje się jedną z dwóch rzeczy. Optymalizacją, czyli mówi klientom co mają zrobić aby zapłacić niższe podatki. Doradca mówi także jakie podatki ma klient zapłacić, bo on chce je zapłacić, ale po prostu nie wie jak ma to zrobić. Dotyczy to w dużej mierze większych firm. Podlegają one pod tyle najróżniejszych przepisów, że mają całą rzeszę ludzi, które są tylko po to by dowiedzieć się jaki podatek firma ma zapłacić. Od tego są doradcy podatkowi aby pomóc firmą w rozwiązaniu ich problemów. Zawód doradcy podatkowego jest to zawód regulowany, czyli nie każdy kto tylko chce może zostać doradcą. Najpierw trzeba zdobyć wykształcenie wyższe, niezależnie jaki kierunek skończyliśmy oraz zdać państwowy egzamin.

Czego klient może oczekiwać od doradcy podatkowego? Każdy klient ma inne potrzeby. Rozmowa doradcy z klientem polega na dokładnym wybadaniu czego tak naprawdę klient potrzebuje. Przedsiębiorca doskonale widzi, rozumie i zna swoje przedsiębiorstwo. Dlatego tak ważne staje się wybadanie z jakim problemem klient do nas przychodzi. Zawód doradcy podatkowego na polskim rynku jest mało znany oraz niedoceniany.

Doradca podatkowy to osoba której zależy na kliencie. Dlatego często doradcy traktują problemy klientów jak swoje własne. Praca z doświadczonym doradcą podatkowym jest kluczowa, aby spokojnie i bezpiecznie rozwijać swój biznes.

Wszelkie przepisy podatkowe, interpretacje i orzecznictwo zmieniają się w zastraszającym tempie. Strategie podatkowe, które stosowaliśmy jeszcze wczoraj dziś mogą okazać się bezużyteczne. Monitorowanie na bieżąco wszystkich zmian w przepisach podatkowych jest zarówno bardzo trudne i czasochłonne. Nawet dla firmy posiadających w swoich strukturach działy podatkowe staje się to nie lada wyzwaniem. Choćby mały błąd w interpretacji przepisów, czy też w wyniku nieświadomości może firmę wiele kosztować, a w konsekwencji zachwiać jej stabilnością finansową. Dlatego tak istotne staje się zadbanie o bezpieczeństwo podatkowe. Doradztwo podatkowe Poznań zapewniają utrzymanie bezpieczeństwa podatkowego w firmie.

Współpraca z wykwalifikowanym doradcą zapewni klientom profesjonalne wsparcie w poprawnym zrozumieniu prawa. Taki specjalista pomoże w rozpatrywaniu skutków zmian podatkowych w dłuższej perspektywie czasu. W ramach usługi doradca podatkowy pomoże w bieżących tematach związanych z podatkami VAT, CIT oraz PIT. Pomoże zarówno w obsłudze podatkowej inwestycji, czy doradztwie podatkowym podczas transakcji M&A. Pomoże także w skorzystaniu z ulg podatkowych.

About Antoni Szymczak

Jestem doradcą podatkowym. Zajmuję się doradzaniem klientom w zakresie podatków. Pomagam im obliczyć podatki i udzielam porad w zakresie optymalizacji podatkowej. Pomagam osobom prywatnym oraz firmom w rozwiązywaniu problemów prawnych. Przygotowuję pisma, analizuję dokumenty i prowadzę negocjacje. Doradzam w sprawach cywilnych, gospodarczych, administracyjnych i karnych.