Profesjonalne doradztwo prawne

Z doradztwa prawnego można skorzystać internetowo i poprzez telefon, a także podczas indywidualnego spotkania. Aby skorzystać internetowo z doradztwa prawnego wystarczy wpisać swoje pytanie w przygotowanej stronie internetowej. Otrzyma się gotowe rozwiązanie sprawy. Natomiast doradztwo telefoniczne dostępne jest przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Można więc z niego skorzystać o dowolnej porze. Należy jednak zauważyć, że takie formy doradztwa prawnego posiadają formę jednorazowej pomocy. Jest ona bardzo przydatna, ale wiele osób potrzebuje dłuższej współpracy z prawnikiem aby móc rozwiązać posiadany przez nie problem prawny. Z myślą o takich osobach działają kancelarie prawne. Z ich usług można korzystać od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty. Doradztwo prawne Poznań obejmuje wszystkie dziedziny prawa a więc prawo gospodarcze i handlowe, prawo podatkowe, bankowe i rynków finansowych, obrotu nieruchomościami i finansowe, administracyjne i karne oraz autorskie, a także procesowe i sporów sądowych, zamówień publicznych i restrukturyzacyjne oraz upadłościowe.

Wynajęty doradca prawny zajmie się świadczeniem pomocy przedsiębiorcom. Będzie ona polegała na reprezentowaniu osób, którym postawiono jakieś zarzuty karne w dziedzinie gospodarczej, na dochodzeniu roszczeń w imieniu klientów, których majątek został niesłusznie zajęty jako mienie pochodzące z domniemanego przestępstwa oraz na dochodzeniu wierzytelności spornych. Prawnik zajmujący się pomocą przedsiębiorcy będzie doradzał mu jaka forma prowadzenia działalności gospodarczej okaże się najlepsza. Przeanalizuje umowy handlowe i inwestycyjne oraz powiernicze. W zakresie prawa podatkowego doradca prawny zajmie się reprezentowaniem klienta przed organami podatkowymi oraz organami kontroli skarbowej. Na gruncie prawa bankowego i rynków finansowych świadczy się usługi w zakresie analizy roszczeń bankowych i negocjacji dotyczących zobowiązań bankowych. W ramach obrotu nieruchomościami oferuje się kompleksowe wsparcie prawne wszystkich procesów nabywania i sprzedaży nieruchomości. Zajmując się prawem administracyjnym oferuje się doradztwo prawne w zakresie przeprowadzania analizy przy nadużyciach urzędniczych i reprezentowania klienta przed organami i sądami administracyjnymi. Szeroką dziedziną prawa jest prawo karne. Doradcy prawni zajmują się różnymi jego częściami, na przykład doradztwem oferowanym osobom podejrzanym o popełnienie

Porady prawne dla każdego

Niekiedy życie daje mocno w kość i zdarza się, że ludzie mogą zboczyć z prawej drogi na manowce. Nie zawsze to człowiek jest temu winien. Zdarza się, coraz częściej, że zrządzeniem losu człowiek staje na bakier z prawem, czy to jako poszkodowany, czy też jako sprawca. Nie ma tu mowy o skrajnych przypadkach napaści na bank czy kantor, lecz bardziej chodzi tu o zwykłe wykroczenia, na przykład drogowe – spowodowanie wypadku, porysowanie auta na parkingu galerii handlowej. Warto wiedzieć, gdzie w razie czego udać się po rzetelną poradę prawną.

Porada prawna – co to takiego?

Porad prawnych udzielają wykwalifikowani prawnicy, bądź radcy prawni, w tym między innymi porad prawnych udziela Kancelaria Rady Prawnego Rafał Walterowicz https://www.kancelaria-walterowicz.pl/doradztwo-prawne/

. Zazwyczaj zarówno prawnicy, jak i radcy prawni udzielają rzetelnych porad z każdej gałęzi prawa, lecz są także na rynku prawnicy oraz radcy, którzy specjalizują się w konkretnych dziedzinach prawa, na przykład w prawie: karnym, rodzinnym i spadkowym, gospodarczym, podatkowym czy prawie pracy. Bardziej specjalistyczna porada prawna, czyli taka, która odnosi się nie do ogólnych zagadnień prawa, lecz do konkretnej gałęzi prawa, może się okazać dla portfela sporym wydatkiem. Dla przykładu Kancelaria Rady Prawnego Rafał Walterowicz specjalizuje się w prawie podatkowym i z tej dziedziny udziela informacji dla swoich klientów. Głównymi klientami kancelarii są osoby prowadzące działalność gospodarczą, spółki i instytucje pożytku publicznego, takie jak fundacje, stowarzyszenia, a także osoby prywatne, które z jakiś powodów mają problem z organem podatkowym – urzędem skarbowym. Jednak należy wspomnieć też, że w większych miastach i gminach funkcjonują porady prawne bezpłatne. Z reguły są one organizowane przez władze miasta czy gminy na rzecz potrzebujących mieszkańców.

Bezpłatne porady prawne – dla kogo?

Jak już zostało wspomniane, w większości większych gmin i miast funkcjonuje coś takiego jak bezpłatne porady prawne. Nie są one jednak dla wszystkich. Nie każda kancelaria chce takich bezpłatnych porad udzielać, gdyż jest to dla nich mało opłacalne. Rzadko kiedy się bowiem zdarza, że osoba, która przyjdzie zasięgnąć bezpłatnej opinii zostanie klientem kancelarii. Powód? Z reguły takich osób nie stać, by porządna kancelaria mogła ich reprezentować.

Kancelaria Rady Prawnego Rafał Walterowicz z racji, iż reprezentuje głównie firmy, nie prowadzi doradca podatkowego w formie pro bono. Bezpłatne porady prawne skierowane są dla osób, których nie stać na doradztwo płatne. Należą do tej grupy, osoby bez stałych źródeł dochodów, osoby bezdomne, osoby z niskimi zarobkami w stosunku do średniej krajowej oraz osoby, którym z jakiś powodów w życiu się nie ułożyło.

Nieważne czy człowiek korzysta z płatnej czy też bezpłatnej porady prawnej, najważniejsze jest by osoba, która udziela informacji, była na tyle kompetentna, by pomóc człowiekowi wyjść z opresji, a nie pogłębić problem.

Usługi dobrego adwokata

prawnik-dla-firmy

Przychodzą w życiu takie momenty, kiedy musimy zasięgnąć porady prawnej. Na szczęście nie zdarzają się one często, jednak prędzej czy później, chyba każdy z nas będzie potrzebował spotkania z prawnikiem, które pewne kwestie mu wyjaśni, bądź nawet będzie reprezentował na rozprawie w sądzie. To ostatnie jest oczywiście skrajnością, choć znamy przecież wiele przykładów sytuacji z życia codziennego, gdy pomoc prawnika jest wręcz nieodzowna. Jako przykład takiej sytuacji weźmy sprawę rozwodową.

Choć wszyscy znamy sceny z filmów i seriali, gdy rozwody mogą się ciągnąć latami, to w realnym życiu wcale tak nie jest i wystarczy jedna rozprawa, góra dwie, aby sąd orzekł o finalizacji rozwodu między małżonkami. By jednak tak właśnie się stało i czekała nas zaledwie jedna wizyta w sądzie, konieczna będzie pomoc ze strony doświadczonego prawnika. Dzięki jego znajomości prawa i przepisów, możemy bowiem szybko dowiedzieć się, jak wyglądać będą sprawy podziału majątku, opieki nad dziećmi, itd.

Rzecz jasna, nie można generalizować, ponieważ każda sprawa jest inna – część par decyduje się na rozstanie w przyjaznej atmosferze; część zaś drze między sobą koty i chce pozbawić drugą stronę jakichkolwiek korzyści majątkowych wynikających z zawartego kiedyś małżeństwa lub, co gorsza, pozbawić praw do opieki nad dziećmi i widywania się z nimi. Wymiar sprawiedliwości zna mnóstwo takich przypadków. Zazwyczaj „zwycięstwo” lub „porażka” są już na starcie do przewidzenia, a wszystko zależy od prawnika, który podejmie się prowadzenia naszej sprawy. Kiedy przychodzi co do czego, nie warto oszczędzać na pracy profesjonalisty, który reprezentować ma nas w sądzie.

Nigdy nie wiadomo, kogo zatrudni druga strona, licząc na pozytywny dla niej wynik sprawy. Jeśli zatem zależy nam na jak najlepszym i najszybszym jej przeprowadzeniu, to nie możemy oszczędzać na pracy adwokata. Owszem, musimy się liczyć z pewnymi kosztami, jednak również z usługami na najwyższym poziomie. Załóżmy, że mieszkamy w Poznaniu. Tutaj też odbędzie się sprawa, w której sfinalizowaniu potrzebujemy pomocy. Niejeden bardzo dobry adwokat w Poznaniu pracuje, dlatego ze znalezieniem odpowiedniego dla naszej sprawy nie powinniśmy mieć większego problemu.

Być może ktoś ze znajomych może nam polecić adwokata, z którego pomocy kiedyś korzystał? Jeśli nie, to miejscem, do którego zawsze dobrze się udać, jest Internet. Tam znajdziemy nie tylko nazwiska najlepszych z najlepszych prawników, ale także opinie ich dawnych klientów na ich temat.